Hned to bude...
Zatím se naučte slovíčko:
actually - vlastně
Domů > Blog > 5 tipů, jak při studiu angličtiny nepropadnout zoufalství

5 tipů, jak při studiu angličtiny nepropadnout zoufalství

Naučit se nový jazyk, jako je angličtina, může být náročné a člověk se snadno zasekne na jednom místě a popadne pochybnostem o sobě a trudomyslnosti. Tady je 5 kroků, jak se učit anglicky podle hesla “work smarter, not harder”.

 

1. Pravidelnost je klíč

Klíčem k efektivnímu učení je krátké, ale pravidelné studium. Představte si to jako fitness  pro váš mozek. Stejně jako svaly potřebují pravidelné cvičení, aby byly fit (nebo abyste mohli zhubnout), i váš mozek potřebuje denní “mentální workout”. Tím, že věnujete angličtině třeba jen pár minut denně, získáte lepší dlouhodobé výsledky, než kdybyste se snažili absorbovat hodiny materiálu v jednom dni.

V kurzech Jazyko dobře víme, že i minuta denně dokáže divy a proto u nás studujete v pravidelných denních dávkách. Svým studiem krmíte svou profilovou lamu a vytváříte si hujerskou řadu nepřetržitého studia, za kterou pak dostáváte kredity k nákupu dalších kurzů nebo konverzací. Zkuste si jakýkoliv kurz na 7 dní zdarma a nechte se od nás vést k vašemu cíli.

 

 

2. Nepřetěžujte svůj mozek

Hipokampus, část mozku zodpovědná za třídění a ukládání informací,  funguje jako archivář, který potřebuje na svou práci čas. Když se pokusíme do paměti nacpat příliš mnoho informací najednou, může dojít k přetížení. Náš milý hipokampus je pod tlakem, chytne hysterák  a to vede k tomu, že se informace neuloží správně  nebo se mohou dokonce “ztratit”.

Proto je lepší studovat v menších, ale pravidelných malých dávkách. Svůj pokrok totiž nemůžete soudit v momentě, kdy se učíte. Zapisování do paměti probíhá později – po několikanásobném opakování a ve spánku, kdy nastoupí pan archivář hipokampus a začne se probírat tím, co jsme mu přes den naposílali ke zpracování.

 

 

3. Uvolněte se po studiu

Po intenzivním mentálním úsilí je důležité dát svému mozku šanci odpočinout a “přežvýkat” naučené informace. Je to jako dát tělu čas na regeneraci po náročném tréninku. To může zahrnovat lehké protažení, krátkou procházku, nebo se můžete věnovat jakékoli jiné relaxační nebo manuální činnosti. Prostě pár minut ještě nepracujte hlavou. Tímto způsobem pomáháte ukládat informace do dlouhodobé paměti a zlepšujete svou schopnost si je vybavit, když je potřebujete.

 

 

4. Nečekejte, až budete umět

Začněte angličtinu používat od prvního dne, kdy se začnete učit. Z počátku si mluvte pro sebe a čtěte nahlas, ale co nejdříve ji používejte při konverzaci. Pokud hledáte bezpečné prostředí, kde si nebudete připadat jako žáček před tabulí, tak zkuste Jazyko online skupinové konverzace. Budete mluvit po dvojích ve virtuálních pokojíčcích na předem dané téma. Dokonce se předem můžete pomocí našeho systému Jazyko Easy Memorize naučit v předstihu i slovní zásobu, která vám o tématu pomůže mluvit.

 

 

5. Realistické očekávání

Učení jazyka je dlouhodobý proces. Nastavte si realistické cíle, abyste se necítili jako lama, která se snaží vyhrát maraton na první pokus.

  • Užívejte si každý malý úspěch a nečekejte okamžité výsledky – pár lekcí vás nenaučí mluvit plynule!
  • Mluvit bez chyby je nereálné, stejně jako očekávat, že budete rozumět každému slovu. Důležité je umět se dorozumět a neustále se zlepšovat.

Nejde o to být dokonalí, ale o to užívat si cestu učení.  Buďte jako naše lama – pozitivní, trpěliví a připravení učit se s radostí!

 

Už jste se dnes učili?

 

Diskuze

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, tak se zaregistrujte. Je to zdarma a bez závazků.

Zaregistrovat se