Hned to bude...
Zatím se naučte slovíčko:
huge - obrovský
Domů > Blog > Jak se v kurzech budete učit slovíčka?

Jak se v kurzech budete učit slovíčka?

Vyzkoušejte si jak se učí slovíčka v našich online kurzech angličtiny. Používáme nový nástroj, pomocí něhož vám slovíčka natlačíme do hlavy 🙂

Dříve jsme v kurzech používali Quizlet. Je to docela dobrý nástroj na učení se slovíček, ale čím dál tím víc jsem cítila, že by to mohlo jít ještě lépe.
Posledním impulsem k začátku návrhu a vývoje vlastního nástroje na online výuku slovíček byly změny, které Quizlet začal zavádět. V podstatě chce začít od studentů vybírat poplatky (i když my a jiní lektoři máme placenou verzi).

V našich kurzech se studenti slovíčka učí v kontextu. Často se také vrací i ke starším slovíčkům, to pomáhá k ukotvení slovíček v paměti. Díky novému nástroji teď budou studenti slovíčka navíc slyšet ještě častěji.

Používáme moderní neurální technologii aplikovanou na poznatky z neurověd. Cvičení se jednoduše ovládají a fungují jak na počítači, tak na mobilu.

 

Vyzkoušejte si výuku slovíček

Nejlepšího efektu dosáhnete se zapnutým zvukem.

 

1. Nejprve si zahrajte hru Click & Match

Mozek se připraví na učení. Začnou se vytvářet první spojení neuronů. Hru si zahrajte víckrát. Celkem se hře věnujte 5 minut.

LoadingNačítám cvičení

LoadingNačítám cvičení

 

2. Projděte si Flip Cards

Jsou to v podstatě virtuální kartičky vylepšené o zvuk. Mozek si během procházení vytváří další spojení a slovíčka se pomalu začnou zapisovat do paměti. Věnujte tomu 10 minut.

LoadingNačítám cvičení

LoadingNačítám cvičení

 

3. Věnujte se aktivitě STUDY

Vybíráte 1 správnou odpověď ze 4 možností. Dokud slovíčka neumíte.

LoadingNačítám cvičení

LoadingNačítám cvičení

 

4. Pauza

Teď byste si měli dát pauzu a na další kroky se vrhnout až další den. Ale pro vyzkoušení můžete samozřejmě pokračovat hned 🙂

 

5. Bleskové opáčko

Další den si slovíčka v rychlosti projděte. Tomuto “cvičení” říkáme Flash Review nebo česky Bleskové opáčko. Pročtěte si slovíčka a poslechněte si je. Stačí 1 – 2 minuty.

LoadingNačítám cvičení

LoadingNačítám cvičení

 

6. Pauza

Teď následuje minimálně den pauza, kdy se studenti věnují jiným aspektům angličtiny

 

7. Write It

A přichází nejaktivnější učení. Slovíčka musíte napsat. Teď se to možná bude zdát hodně těžké, ale v kurzech už díky předešlým krokům bude slovíčka znát alespoň pasivně. V tomhle cvičení si je naučíte důkladně. Cvičení se věnujte 10 – 15 minut.

LoadingNačítám cvičení

LoadingNačítám cvičení

 

Jak se vám líbí nové nástroje, které používáme? Dejte mi vědět v komentářích a dostanete já vám pošlu slevu na kurz.

 

Vyzkoušejte si kurz zdarma

Pokud chcete vědět jak to v našich kurzech vypadá doopravdy, vyberte si jakýkoliv kurz a zkuste si ho na týden zdarma – bez závazků.

Vybrat kurz a vyzkoušet zdarma. Pokud byste si nebyli jistí jakou úroveň vybrat, tak se nejprve otestujte. Případně se nám ozvěte. Vybereme spolu kurz angličtiny, který pro vás bude ideální.

22 komentářů k “Jak se v kurzech budete učit slovíčka?”

 1. marketa.plavcova

  Dobrý den Soňo,

  vyzkoušela jsem výuku slovíček a musím říci, že je to super. Porovnání s Quizlet bohužel nemám, protože jej nepoužívám. Na učení slovíček používám papírové kartičky, Anki a občas EnglishMe.
  Učení v Jazyko je mnohem zábavnější, moc se mi líbí variabilita učení.
  Click and Match je super na rozehřátí a hlavně pro soutěživé studenty, kteří chtějí být co nejvýše na žebříčku. 😉 Dále se mi moc líbí Flip Cards v modu kino, něco takového jsem už dlouho hledala. Můžu při učení slovíček řídit auto, uklízet … prostě super. Bleskové opáčko bych asi využívala nejméně ze všech, ale určitě je super na rychlé procvičení a zopakování slovíček. Nejvíce oceňuji cvičení Write it s výbornou pomůckou nápovědy nebo možností zvolení překlepu.
  Cvičení jsem zkoušela na PC i na tabletu a vše funguje perfektně, odvedli jste skvělou práci. 👍
  Přeji pěkný den, Markéta

 2. Dobrý den, tak jdu poctivě po jednotlivých krocích, což znamená, že mám za sebou první den. Kartičky i hra jsou příjemné, ale velmi postrádám u anglického slova přepis výslovnosti. Potřebuji, abych to, co slyším, také zkontrolovala očima. Přimlouvala bych se za doplnění. Děkuji.

  1. sona.dobiasova Jazyko

   Dobrý den, Heleno, díky za tip z přepisem výslovnosti. Není to špatný nápad, ale uvidíme jestli to technicky půjde, protože pak by asi nefungovalo automatické čtení, protože by program neuměl přečíst ty speciální znaky. Nicméně určitě na to koukneme. Na druhé straně, chystáme ještě cvičení SAY IT, které vám dá české slovo a vy ho budete muset vyslovit a program vám pak vyhodnotí, zda ho vyslovujete správně a to je pro výslovnost ještě lepší než přepis 🙂

    1. sona.dobiasova Jazyko

     Dobrý den, Heleno, v dohledné době to bude, ale do vánoc úplně ne. Program ale bude k dispozici zatím v jen a pouze v kurzech Jazyko. Ale i kurz je hezký dárek pod stromeček, protože tam vás učím přistupovat k angličtině systematicky a k kontextu, protože učení se slovíček je jen jeden dílek do skládačky ovládnutí angličtiny.

 3. jana.muzikarova

  Dobrý den,
  hra Match je pro mě v tomto podání mnohem zajímavější. “Dravější”, více to na začátku učení nastartuje mozek 🙂
  Dále – výslovnost je namluvená opravdu příjemným hlasem.
  Líbila se mi i část Write – jako nápověda je tam mluvené slovo. Při chybném zodpovězení, je možné zaškrtnout zda šlo o překlep ( což se mi na telefonu stává) nebo opravdu o chybu.
  Zatím jsem zkoušela pouze na telefonu, ale jsem spokojená.
  Jana

  1. sona.dobiasova Jazyko

   Dobrý den, Jano, díky za zpětnou vazbu. U cvičení Write it! e ještě jedna vychytávka, kterou studenti na první pohled nevidí, ale je důležitá – do programu zadáváme i některá synonyma, mužské ženské rody a tykání a vykání, takže pak program umí vyhodnotit i tyhle alternativy jako správné odpovědi.

 4. sarka.jecminkova

  Dobrý den,
  Click and Match je skvělý, lákalo mě být v tabulce co nejvýše:-)
  Je dobré, že slovíčka se doplňují, takže pokud se nezapamatujete pořadí doplněných karet, stále volíte z velkého počtu možností.
  Zkoušela jsem i na telefonu a tam je to lehčí (stejně jako v quizletu).

  U Flip Cards mě zdržovala česká výslovnost, hlavně, když jsem slovíčka pustila na mobilu.
  A také to, že jsem nemohla zůstat jen na anglických slovíčkách, ale kdykoliv jsem přeskočila na další, opět bylo první české.
  Ale to je asi záměr, aby si můj mozek udělal cestičku mezi českým a anglickým slovíčkem.

  U bleskového opakování už jsem mohla procházet jen anglická slovíčka, což mi vyhovolalo víc. A to, že je u nich výslovnost, je výborná věc.
  A u mobilní verze si cením řazení slovíček pod sebou, že nemusím někam odskakovat.

  U „Cvičení write it“ se mi líbila hláška Malá chyba nebo překlep a mohla jsem zvolit jestli to je nebo není chyba.
  (Zkoušela jsem dát i špatné „i,y“ v češtině a to ohlásí chybu, takže to podporuje i výuky českého pravopisu😊)
  Nevím, kdy Josef svou zprávu psal, ale já už správnou odpověď viděla (15.9.2022) i na mobilu.

  Výborný počin, ještě by to chtělo aplikaci, abych nemusela odklikávat z webové stránky, ale na ta určitě také bude. Díky moc.

  1. sona.dobiasova Jazyko

   Díky za zpětnou vazbu, Šárko. Aplikace do mobilu je zatím hudba budoucnosti, protože náš tříčlenný team nejdřív musí doladit webové Jazyko, ale taky doufáme, že to v budoucnosti klapne.
   Flipcards, na rozdíl od Flash Revision, nejsou myšlené jako rychlé opakování, ale jako výuka, takže tam chceme, abyste to slyšleli česky – anglicky – česky – a v pauze mezi dalším si můžete slovo říct nahlas zase anglicky.
   Zkuste i KINO mód na počítači – u toho můžete třeba vařit nebo dělat dřepy :), protože tam každé slovíčko jede 2 x automaticky česky – anglicky – česky – anglicky – česky – a v pauze si slovíčko řeknete sama nahlas.

 5. josef.zlamal

  Dobrý den, výuka slovíček se mi jeví velmi přehledná a zábavná. Já si myslím, že pro mne je tato metoda určitě přínosná. Jen mi trochu vadilo, že u posledního cvičení (6.Write it) mi nešlo zvětšit okno, takže abych viděl správnou odpověď, musel jsem se pokaždé posouvat. Tento problém ale určitě nějak odstraníte. Přeji příjemný den.
  Josef Zlámal

Diskuze

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, tak se zaregistrujte. Je to zdarma a bez závazků.

Zaregistrovat se