Hned to bude...
Zatím se naučte slovíčko:
reduce - snížit
Domů > Blog > Jak po vánocích zhubnout a procvičit angličtinu

Jak po vánocích zhubnout a procvičit angličtinu

Tak jo, dámy, vánoce jsou fajn, ale myslím, že jsme si všechny oddechly, že už nemusíme dojídat všechno to zbylé cukroví, aby se nezkazilo, že? A na angličtinu pro samé uklízení a vaření taky moc času nebylo. Pojďme to všechno napravit – zbavit se přebytečného tukového krytí, oživit unavený žlučník a nakopnout motivaci ke studiu angličtiny.

 

Co tu najdete?

  • Odkazy na stránky, kde si vyberte typ cvičení a instruktora, který vám bude nejvíc vyhovovat.
  • Odkazy na stránky se zdravými zimními recepty, nad kterými se vám budou sbíhat sliny.
  • 3 sety slovíček, které vám pomohou porozumět, když se mluví o pohybu, posilování a vaření.

 

Cvičení – od kardio až po jógu.

Všechna tato cvičení můžete dělat doma nebo dokonce v kanceláři bez fitness vybavení. Lehké činky jsou vždy jen volitelné, pokud se chcete fakt hecnout a dát si extra výzvu.

 

Tipy, jak začít a nepřestat:

  1. Zkuste si dát měsíční výzvu. Cvičte 3x týdně po celé 4 týdny.
  2. Ale i u cvičení platí to stejné jako v kurzech angličtiny pro samouky Jazyko.cz: Pokud chcete vidět pokrok (a ploché bříško), pracujte pravidelně.
    A když fitness program má trvat 30 minut a vy máte minut jen 10?  Lepší 10 minut častěji než perfektně odvedených 30 minut občas. Pomocí mikronávyků si tak vybudujete návyk a váš mozek se bude na cvičení těšit. No a to znamená, že ho budete ochotně podstupovat stejně, jako naši studenti dobrovolně a s radostí sedají k angličtině na chvilku téměř každý den.
  3. Nemějte velké oči a nepokoušejte se trhat rekordy. Pro naši motivaci je důležitá jednoduchost a proveditelnost. Pak u cvičení vydržíme a uvidíme výsledky.

 

Get fit at home! YouTube channels with FREE online workouts

10-minute office workout 

Já osobně používám placenou aplikaci na jógu a pilates Yoga-Go, protože si tam můžu z pestré nabídky vybrat délku a náročnost cvičení a zaměřit se na různé části těla, ať už jsou to bolavá záda nebo tučné pozadí. Ale budu ráda, když mi v komentáři doporučíte tu, kterou používáte vy.

Yoga-Go pro Androidy

Yoga-Go pro iOS

 

Zdravé zimní recepty pro štíhlou linii.

V zimě se špatně hubne, protože instinktivně prahneme po jídle, které nás má zahřát a tudíž je kaloricky vydatné. A navíc český Ježíšek vymyslel vánoční cukroví a bramborový salát.

Syrová zelenina jako saláty a také citrusy jsou takzvané ochlazující potraviny a proto je tělo v zimě hůř tráví. Takže když si chceme v zimě setřást nějaké to kilčo a zapnout zase zip těch sexy plesových šatů, je třeba odpoledne a večer omezit sacharidy (chléb, rýži, brambory a těstoviny) a jíst více tepelně upravené zeleniny a kvalitní bílkoviny.

Tyto recepty jsou z webové stránky Eatingwell.com a obsahují seznam ingrediencí, postup a také video návod. 

Tip:

Jak převádět americké jednotky na evropské? Stačí zadat do vyhledávače Google, např. 12 oz to ml a Google za vám to okamžitě spočítá.

 

Slovíčka

Fitness – slovní zásoba z videí

LoadingNačítám cvičení
LoadingNačítám cvičení
LoadingNačítám cvičení

 

Fitness – slovesa

LoadingNačítám cvičení
LoadingNačítám cvičení
LoadingNačítám cvičení

 

Recipes – slovní zásoba z  receptů

LoadingNačítám cvičení
LoadingNačítám cvičení
LoadingNačítám cvičení

 

Diskuze

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, tak se zaregistrujte. Je to zdarma a bez závazků.

Zaregistrovat se