Hned to bude...
Zatím se naučte slovíčko:
budget - rozpočet
Domů > Blog > Učení online bez učení – Chrome Extensions

Učení online bez učení – Chrome Extensions

Chtěli byste porozumět jakémukoliv videu na YouTube a Netflixu a přečíst si zprávy na BBC  nebo jakoukoliv jinou webovou stránku nebo online PDF ať už o háčkování, zahradničení, józe nebo managementu? Je to nejen možné, ale snadnější než si myslíte.

 

Moderní technologie jsou často trochu moc a mohou nás zahlcovat či dokonce paralyzovat, ale rozšíření na prohlížeči Chrome jsou prostě malý zázrak. Pomohou vám nejen užít si videa a filmy, porozumět webové stránce nebo online PDF dokumentu, ale můžete se s nimi angličtinu učit, i když se vlastně neučíte. Potrénujete s nimi výslovnost a poslech, a navíc se naučíte slovíčka a fráze v tom nejpřirozenějším kontextu.

Tady jsou moje dvě nejoblíbenější, ale možností je celá řada. Stačí si otevřít Google Chrome Extensions a experimentovat.

 

Language Reactor

  • Na Netflixu a YouTube se můžete dívat s titulky v cílovém jazyce.
  • Součástí titulků je ale i interaktivní slovníček, v němž najdete výslovnost, příklady nebo synonyma ve slangovém jazyce.
  • Pro ty z vás, kteří nechcete vůbec kombinovat cizí jazyk s češtinou je tam úžasná možnost zobrazit si definici slova místo překladu.
  • Titulky si můžete pustit pod videem nebo vedle videa, kde je můžete posunout dozadu nebo dopředu.
  • Přečte vám jakoukoliv webovou stránku nebo PDF online.

Rozšíření si můžete přidat do Chrome zde.

 

 

Read Pronunciation

  • Funguje na jakékoliv webové stránce nebo PDF.
  • Označí vám hlásky, které se nevyslovují šedě a zobrazí výslovnost slova.
  • Všechna slova v textu vám přečte a přeloží, anebo vám dá definici v cílovém jazyce, podle toho, jak si tento nástroj nastavíte.

Přidat do Chrome zde

 

 

Video-návod aneb za 5 minut hotovo

 

 

 

2 komentáře k “Učení online bez učení – Chrome Extensions”

Diskuze

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, tak se zaregistrujte. Je to zdarma a bez závazků.

Zaregistrovat se