Hned to bude...
Zatím se naučte slovíčko:
a few - několik
Domů > Blog > Anglická konverzace online

Anglická konverzace online

Učí se angličtina hlavně mluvením? Jak vám mohou konverzace pomoci k vašemu cíli? Jaké konverzace nabízíme v Jazyku? Jak probíhají? Je třeba se konverzací bát?

 

Co často slýchávám na první lekci?

Během své třicetileté praxe jsem pomohla překonat jazykovou bariéru v angličtině stovkám studentům. Co často slýchám od dospělých studentů?

Potřebuji hlavně mluvit, mluvit, mluvit. Jedině tak se naučím anglicky.

 

Naučíte se angličtinu hlavně mluvením?

Stručná odpověď: Ne.

 

Cizí jazyk se primárně učíme posloucháním, čtením a procvičujeme si je psaním a mluvením.

 • Pasivní vstupy (čtení, poslech, slovíčka, gramatika) nám pomáhají vytvářet paměťové stopy.
 • Ty aktivní (psaní a mluvení) nám to, co se naučíme, pomáhají zautomatizovat.

 

Je tedy konverzace nutná?

Stručná odpoveď: Ano.

Proč?

 • Abychom si zvykli na náš hlas v angličtině – v každém jazyce se slyšíme jinak a pokud není naše ucho navyklé na jiný tón našeho vlastního hlasu, tak nás to může uvádět do rozpaků. Můžete trénovat i mluvením sama pro sebe.
 • Abychom si procvičili výslovnost – občas v hlavě víme, jak slovo vyslovit, ale když to máme říct nahlas, tak začneme lapat po dechu jako ryba na vzduchu.
 • Abychom si nacvičili i konverzační dovednosti – konverzace není o monologu. Je to takový verbální ping pong. A když se oprostíte od pocitu žáka u tabule a naučíte se, jak konverzaci efektivně zvládat a jak dokonale využít to, co už znáte (i když toho není třeba moc), můžete konverzovat sebevědomě a s radostí. Tohle všechno vás, mimochodem, při našich anglických online konverzacích učíme.
 • Abychom uměli pohotově reagovat – znáte ten pocit temna, když dojde na konverzaci, ne? Tohle prostě odstraníte jen a pouze tím, že budete vystupovat ze zóny komfortu.

 

Jaké konverzace pro vás máme?

 

Individuální konverzace s českým lektorem

Online konverzace - Angličtina - individuálníIdeální pro úplné začátečníky až mírně pokročilé, kteří se nejdříve potřebují osmělit než hupnou do hlubších vod skupinové konverzace.

Téma si můžete určit sami, třeba konverzaci v hotelu, restauraci, nebo nějakou situaci v práci a můžete se na něj psychicky i vědomostně připravit.

Česká lektorka je ideální pro studenty, kteří s angličtinou začínají nebo si nejsou moc jistí. Podá vám pomocnou ruku, když se dostanete do slepé uličky nebo potřebujete něco vysvětlit. No a hlavně rozumí, co jste chtěli říct, i když použijete český slovosled a fráze 🙂

Objednat se na konverzaci můžete zde:
Individuální konverzace s českým lektorem

 

Individuální lekce s rodilým mluvčím

Online konverzace s rodillým mluvčím - AngličtinaSkvělá příležitost pro středně pokročilé a pokročilé studenty.

Téma konverzace si opět můžete zvolit předem a vytěžit tak z konverzace maximum..

Anglická konverzace s rodilou mluvčí má několik výhod:

 • V bezpečí si vyzkoušíte a natrénujete, jak se domluvit s cizincem, který neumí ani trochu česky. Nerozumí tedy špatnému slovosledu ani počeštěným anglickým frázím, a navíc nemá ani hlubší znalosti české kultury, aby si mohl věci domýšlet.
 • Navyknete si na přízvuk rodilého mluvčího.
 • Procvičíte si, jak odhadovat význam i když nerozumíte úplně každému slovíčku a jak si požádat o zopakování a podrobnější vysvětlení (jak na to si můžete přečíst v tomto článku).

Ale nebojte. V Jazyko se při online anglické konverzaci setkáte nejčastěji s Romandi. Má velmi příjemný přízvuk, kterému budete rozumět a hlavně je zkušená a trpělivá lektorka.

Objednat se na konverzaci můžete zde:
Konverzace s rodilým mluvčím

 

Skupinové konverzace

Skupinová online konverzace - angličtinaVhodné pro mírně pokročilé až pokročilé.

Možná to zní děsivě, ale žádný strach. Nebudete mluvit před celou skupinou.

 • Mluvíte pouze ve dvojicích s další studentkou nebo studentem. Jak to? Zoom, který používáme, umožňuje vytvořit takzvané “breakout rooms”, což jsou virtuální místnůstky, kde vás nikdo nebude rušit.
 • Téma znáte dopředu a s předstihem dostanete i materiály, abyste se mohli na lekci připravit (třeba se doučit slovíčka) a konverzaci si pěkně užít.
 • Výhodou je, že za lekci vystřídáte více partnerů, kteří mají různou znalost angličtiny a trošku jiný přízvuk – to je jedna z nejdůležitějších dovedností v angličtině. V reálných situacích totiž málokdy mluvíte s rodilým mluvčím nebo s člověkem, který je na stejné úrovni jako vy!

Máte tudíž šanci oposlouchat spoustu frází od těch pokročilejších, ale i vyzkoušet si, jaké to je mluvit s méně pokročilým, protože to se vám na cestách bude stávat často.

Miluji tahle fantastická online setkání! Soňa a Romandi jsou milé a zkušené průvodkyně anglickou konverzací. Nikdo by se toho neměl bát. Výborná práce a palec nahoru!

Jana Kýbusová

Objednat se na konverzaci můžete zde…

 

Je třeba se našich online konverzačních lekcí bát?

Vůbec ne! 🙂

Online lekce přes internetDělali jsme anketu, kde jsme se lidí ptali, jaký mají vztah k anglickým konverzačním hodinám.

 1. Většina odpověděla, že mají strach.
  Nemusíte se vůbec bát. Naše online anglické konverzace jsou vedené zkušenými lektorkami, které ví, jak udělat pohodovou a zábavnou hodinu. Je krásně vidět, jak strach během lekce postupně opadá a na konci jsou studentky hrdé, že to zvládli a že to bylo úplně v pohodě.
 2. Další překážka, kterou jsme se z ankety dozvěděli, byla forma – online.
  Část odpovídajících se bála konverzací přes internet, že třeba budou mít problém s připojením, nebo že se ani nezvládnou připojit.Na konverzaci používáme aplikaci Zoom, která patří k jedněm z nejrozšířenějších. Denně ji používají stovky milionů lidí. Můžete se připojit přes počítač, tablet nebo telefon.Od nás dostanete odkaz, přes který se budete připojovat. Můžete to vyzkoušet i předem a ověřit si, že vše bude fungovat. Funguje to v prohlížeči. Ideálně si můžete nainstalovat aplikaci (vše v instrukcích na stránce). Některé telefony a počítače se vás ještě zeptají, zde chcete povolit audio a video přenos. Odsouhlasíte kliknutím na “allow audio” a je to.A největší výhoda online konverzace?Kdybyste se náhodou necítili komfortně a přemohla vás panika, můžete předstírat, že se vám sekl obraz nebo zvuk, anebo kliknout na “opustit konverzaci” 🙂 Tuhle záchranou brzdu ale zatím nikdo nepotřeboval :), naopak každý je na konci konverzace překvapený, že čas uběhl tak rychle a že to byla opravdová pohoda.

 

Tak kdy se uvidíme?

Online anglické konverzace – přehled a přihláška

 

Diskuze

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit. Pokud u nás ještě nemáte účet, tak se zaregistrujte. Je to zdarma a bez závazků.

Zaregistrovat se